O NÁS

Infralux s.r.o. je dcérska spoločnost slovenskej spoločnosti SPECTRUM a.s. a Infrastruktur SK a.s., ktorá je súčasťou švajčiarskej skupiny Cime Equity Partners zaoberajúcou sa investičnými aktivitami v oblasti infraštruktúry.

Spoločnosť Infralux s.r.o. je zameraná v prvom rade na rekonštrukciu a modernizáciu verejného osvetlenia použitím LED technológie čo dokáže zabezpečiť ideálnou kombináciou spolupráce popredných výrobcov verejného osvetlenia s investičnými spoločnosťami a bankami.

Špecializujeme sa na komplexné riešenia, ktoré umožnia samosprávam získať nielen špičkové osvetlenie ale hlavne veľmi prijateľné modely financovania, ktoré nezaťažia verejný rozpočet.

Našim hlavným partnerom pre dodávanie svetiel je Tungsram-Schréder Lighting Equipment Co., Ltd., vedúci výrobca verejného osvetlenia v Maďarsku s viac ako 1,5 milióna predaných svietidiel od svojho založenia v roku 1983. Spoločnosti s 91 zamestnancami vyvíja a vyrába, v Piliszentivan neďaleko Budapešti funkčné a dekoratívne svietidlá pre osvetlenie mestských oblastí a verejných priestorov. Spoločnosť vlastní modernú továreň, veľký sklad, centrum pre výskum a vývoj zariadení a skúšobných laboratória o celkovej výmere 7.800m²

tungsram-schreder-fabrika

Spoločnosť bola založená dňa 16. th júna 1983, známou belgickou spoločnosťou Schréder (od roku 1906) a dvoch maďarských podnikov, Tungsram a Industrial Trust. V roku 1990, nový americký majiteľ Tungsram (GE) predal akcie. Maďarský Aluminium urobil v roku 1997 to isté, takže v súčasnej dobe je spoločnosť plne vlastnená spoločnosťou Schréder a pár anglickými súkromných akcionármi. Značka “Tungsram-Schréder” bola zachovaná aj napriek oddeleniu od Tungsram, a spoločnosť ostala popredný maďarský výrobca až do súčasnosti vďaka spolupráci so zhruba 200 maďarskými dodávateľmi od ktorých pochádza väčšina surovín a náhradných dielov.

V roku 1999 spoločnosť získala hlavnú podiel v spoločnosti ” Kandeláber “, a spojil ju do vlastnej štruktúry v roku 2004 čím rozšírili sortiment o slávne Kandeláber tradičné dekoratívne stožiare a lampáše.
V súčasnej dobe, sortiment Tungsram-Schréders zahŕňa široký rozsah štandardných riešení, ale aj tradičné a moderné, a mestský mobiliár. Dlho trvajúce kvalitatívne a ekonomické riešenia sú základom pre pevné partnerstvo firmy so svojimi zákazníkmi kto spokojnosť a dôvera bola základným stavebným kameňom úspechu a rastu spoločnosti.

Pokročilá kvalita je zabezpečená certifikátmi ISO a CE s sledovaním výrobkov v high tech laboratóriu. Svietidlá Tungsram-Schréder sú “sealsafe” teda hermeticky uzavreté optické oddelenie chránené proti prachu a vode, ktoré podstatne zníži náklady na údržbu. Svietidlá sú mechanicky pevné a odolné, ekonomicky a energeticky úsporné.

Okrem čisto obchodných aspektoch, Tungsram-Schréder sleduje víziu “skrášľovania”, ktorého cieľom je aby konštruktéri a dizajnéri, robili mestá a mestské zóny atraktívnejšie.

Hlavné referencie Tungsram-Schréder urobili zásadný príspevok k svetovo preslávenému osvetleniu Budapešti – ulica Andrassy, Opera, Hradná štvrť, centrálne mosty v Budapešti, a mnoho ďalších. V roku 2009, Tungsram-Schréder vytvoril na moste Slobody prvý veľký projekt v Maďarsku prostredníctvom nového osvetlenia LED technológiou, čo zaručilo spoločnosti vedúcu pozíciu na trhu.